PINK LIPS PROJECT, czyli Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

W dniach 22–28 stycznia 2017 r. obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, którego celem jest propagowanie wśród kobiet regularnych badań w kierunku tego typu nowotworów.

W tym roku również wspieramy szerzenie wiedzy o raku szyjki macicy, biorąc udział w PINK LIPS PROJECT – akcji mającej na celu zmobilizowanie kobiet do badań profilaktycznych. Tym razem to nasi mężczyźni umalowali usta na różowo i odważnie zaprezentowali się światu! Chcemy w ten prowokacyjny sposób przypomnieć wszystkim kobietom o konieczności regularnych badań. Liczymy na to, że zaskoczenie, jakie wzbudzą ich zdjęcia, spowoduje, że Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy nie przejdzie bez echa i zyska również Państwa poparcie!

 

 

Autor: Małgorzata Klimczak-Filippowicz
EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o.
www.euroimmun.pl
www.euroimmundna.pl

19 komentarzy do “PINK LIPS PROJECT, czyli Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

 1. Gdzie mogę zrobić badania gen. na NFZ w sytuacji kiedy jest podejrzenie wirusa HPV. jakie sa terminy? Mieszkam w Warszawie.
  Proszę o wskazanie miejsca, terminu.
  moja wiedza na temat stanu faktycznego możliwości wykonania badań jest inna od tego co przedstawiacie.
  Lucyna Gajewska

 2. Kobiety w mojej rodzinie sa geneycznie obciążone rakiem szyjki macicy, dlatego chetnie chodze do ginekologa, nawet dwa, trzy razy w roku i proszę o cytologię. To samo zawsze doradzam swoim koleżankom. Karol Andras

 3. Mój ginekolog dba o to, żebym miała zrobione cytologię minimum raz w roku. I myślę, że każdy lekarz o to dba, tylko trzeba do niego chodzić! Nie wyobrażam sobie nie pójść na kontrolę raz na pół roku. Skoro kontroluję stan uzębienia, jak mogłabym nie pomyśleć o swoich sprawach kobiecych? Kobiety – chodźcie do lekarza!!!
  P.S. Świetne memy, naprawdę trafiają w punkt!

 4. Jestem osobą homoseksualną i moje uczucia zostały urażone ponieważ ostatnie zdjęcie traktuje osoby o mojej orientacji stereotypowo! Poza tym czysta hipokryzja.

  • Szanowna Pani Mariolu,
   Przykro mi, że czuje się Pani urażona. Zapewniam Panią, że akcja PINK LIPS nie miała na celu obrażania osób homoseksualnych. Rzeczywiście wykorzystaliśmy w niej stereotypy, ale wyłącznie po to, by poruszyć i przyciągnąć uwagę. Dzięki temu Pani i wiele innych osób zauważyła tę akcję w natłoku informacji. Mam nadzieję, że mimo negatywnych emocji, akcja PINK LIPS przypomniała Pani o konieczności wykonania cytologii. Bo o to właśnie chodzi!

 5. Juz 24 stycznia bedziemy obchodzic Europejski Tydzien Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, z tej okazji studenci zrzeszeni w Miedzynarodowym Stowarzyszeniu Studentow Medycyny IFMSA- Poland przygotowali akcje profilaktyczno-edukacyjne w calej Polsce. Rak szyjki macicy dotyka przede wszystkim mlode kobiety, dlatego tak wazne jest uswiadomienie spoleczenstwa ze choroba nowotworowa moze dotknac kazdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *